Google kolejny raz odcina Windows Phone od swoich usług

Google kolejny raz odcina Windows Phone od swoich usług

Google kolejny raz odcina Windows Phone od swoich usług
05.11.2013 10:08, aktualizacja: 05.11.2013 11:19

Wojenek pomiędzy Google, a Microsoftem ciąg dalszy. Firma z Mountain View ogłosiła, iż po 15 maja 2014 roku aplikacje od niezależnych deweloperów, działające na bazie Google Voice, muszą zostać wycofane. Nowe zapisy w regulaminie powodują, że nieoficjalne oprogramowanie staje się niezgodne z zasadami serwisu. Niestety, osoby posiadające Windows Phone zostaną pozbawione tej usługi od Googla. O ile w przypadku YouTube, brak oficjalnego klienta nie jest bolesny (w markecie jest wiele alternatywnych odtwarzaczy), to obecnie Google Voice zostanie całkowicie wycięte z ekosystemu Windows Phone.

Obraz

Google Voice to usługa zbliżona do Skype, pozwalająca na dzwonienie i wysyłanie wiadomości tekstowych. Brak nieoficjalnych aplikacji klienckich dla Androida i iOS nie jest problem dla ich użytkowników. Oba systemy posiadają oficjalne oprogramowanie od Google wspierające Google Voice. Oczywiście Windows Phone nigdy nie doczekał się takiej aplikacji. Jedynym wyjściem było skorzystanie z oprogramowania od niezależnych deweloperów. Takim uzupełnieniem luki był MetroTalk, pozwalający na skorzystanie z Google Voice na Windows Phone. Google pod przykrywką podwyższenia jakości usług, wymusza zaprzestanie prac nad tego typu aplikacjami.

Google obiecuje rozszerzenie wsparcia usługi Voice na nowe kraje i systemy. Pytaniem jest czy Windows Phone doczeka się chociażby oficjalnej aplikacji. Patrząc jednak na niechęć giganta z Mountain View do mobilnego systemu Microsoftu można w to wątpić. Niektórych zatem będzie czekać przymusowa przesiadka na Skype.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)