Google kopiuje miniatury grafik z wyszukiwarki Bing?

Google kopiuje miniatury grafik z wyszukiwarki Bing?

30.05.2011 17:33

Ostatnio to Google oskarżał Microsoft o kopiowanie wyników wyszukiwania, teraz zaś role się odwróciły. Google przechwytuje miniatury grafik z Binga.

Zdaniem Tristana Savatiera (loupiote) Google kopiuje i wyświetla miniatury obrazków z wyszukiwarki Binga. Savatier zamieścił swoje spostrzeżenia na liście dyskusyjnej Google Webmaster Help. Znalazł ponad 8 mln wyników, które miałyby być skopiowane z Binga do Google Images. Na pytanie odpowiedział pracownik firmy, Gary Illyes. Według niego Google kopiuje obrazki ponieważ ani Bing, ani właściciele poszczególnych stron ich nie zablokowali. Wyświetlanie wyników wyszukiwań Binga w wynikach wyszukiwań Google nie jest celowym działanie firmy, podkreślał Illyes. Po prostu tak działa mechanizm wyszukiwarki.

Całej sprawie pikanterii nadaje fakt, że Google kilka miesięcy temu podobne praktyki zarzucał Bingowi. Poszło wówczas o kopiowanie tekstowych wyników wyszukiwań. Microsoft odrzucał wówczas oskarżenia twierdząc, że Google jedynie próbuje zaszkodzić konkurentowi. Teraz sytuacja się odwróciła. Ciekawe, czy Microsoft wykorzysta informacje Savatiera w walce z konkurentem? Jak dotąd twórcy Binga nie udało się - może poza obszarem USA - poważnie zagrozić przeciwnikowi na rynku wyszukiwarek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)