Google kupił nowe firmy, będzie rozwijać YouTube i Google Voice

Google kupił nowe firmy, będzie rozwijać YouTube i Google Voice

26.01.2011 12:16

Google kupił dwie firmy - fflick i SayNow - których technologie zostaną zapewne wykorzystane w rozwoju YouTube, a także połączeń głosowych.

Za kupno fflicka, serwisu oferującego recenzje filmów, Google zapłacił najprawdopodobniej 10 mln dolarów. Taką sumę podaje serwis TechCrunch, powołując się na własne źródła. Nie jest jeszcze pewne, czy Google pozwoli istnieć serwisowi pod swoimi skrzydłami, czy raczej wykorzysta jego doświadczenie, aby wzbogacić ofertę YouTube. Serwis fflick założony został przez współtwórców Digga w zeszłym roku. Aby z niego skorzystać, należy zalogować się z poziomu konta na Twitterze. Przeglądając informacje o wybranym filmie, czytamy również wypowiedzi na jego temat innych osób korzystających z Twittera.

Google nabył również SayNow, o czym czytamy na oficjalnym blogu firmy. Cena transakcji nie została podana, wiadomo jednak, że fundusz SayNow wynosi około 7,5 mln dolarów. Zakupiona firma specjalizuje się w łączeniu technologii głosowych z usługami społecznościowymi. Z aplikacji SayNow (SayNow Phone, SayNow Broadcast, Big Call, Chit Chat) korzysta obecnie około 15 mln użytkowników. Są one zintegrowane zarówno z systemami iOS czy Android, jak i platformami Facebook, MySpace albo Twitter. Według serwisu AllThingsDigital, technologie uzyskane dzięki zakupieniu SayNow zostaną wykorzystane do rozwoju Google Voice. Miałoby to umożliwić aplikacji konkurencję z takimi rozwiązaniami jak Skype czy Face Time firmy Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)