Google kupił Quicksee za 10 mln dolarów

Google kupił Quicksee za 10 mln dolarów

13.09.2010 13:28, aktualizacja: 17.09.2010 18:11

Google nabył izraelską firmę Quicksee za sumę 10 mln dolarów. W ten sposób nabędzie technologie dotyczące wizualizacji zdjęć w 3D.

Na temat nowego nabytku firmy Google donosi dzisiaj gazeta Haaretz. Quicksee, znany także jako MentorWave Technologies, to firma zajmująca się oprogramowaniem przeznaczonym do wizualizacji zdjęć w 3D. Rozwiązania te mogą być stosowane na przykład w aplikacjach webowych. Zapewne właśnie dlatego Google zdecydował się na kupno Quicksee. Możliwe, że technologie firmy zostaną niebawem wykorzystane w usłudze Street View w ramach Google Maps. Pozwoliłoby to na oglądanie panoramicznych zdjęć wybranych lokalizacji.

Z kolei, jak informuje serwis TechCrunch, technologia opracowana przez Quicksee nie wymaga drogich aparatów 3D, które obecnie wykorzystywane są w pojazdach, z których Google korzysta do fotografowania ulic. Żadna z firm nie potwierdziła transakcji. Wcześniej Google kupił inną izraelską firmę - LabPixies, o czym informowaliśmy w kwietniu tego roku. Firma z Mountain View zapłaciła wtedy 25 mln dolarów za przejęcie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)