Google kupuje i… zamyka reMail

Google kupuje i… zamyka reMail

18.02.2010 11:56

Google kontynuuje zakupy - niedawno nabył za 50 mln dolarów Aardrvark, firmę oferującą przeszukiwanie zasobów serwisów społecznościowych. Teraz gigant internetowy kupił kolejną spółkę - ale tylko po to, aby ją zamknąć. Jest to reMail, który specjalizuje się w usługach dla iPhone’ów.

W sierpniu zeszłego roku reMail wprowadził usługę dla iPhone’ów i iPodów touch związaną z pocztą e-mail. reMail ściąga z konta pocztowego e-maile (tylko tekst) i umożliwia ich przeglądanie offline, a także zaawansowane wyszukiwanie tekstu. Dzięki takiej technologii wiadomości zajmują niewiele miejsca w pamięci telefonu (1000 e-maili to ledwie 5MB). Usługa jest płatna - aplikacja reMail kosztuje w App Store niecałe 5 dolarów. Nie jest dostępna w polskiej wersji e-sklepu Apple’a.

Interesujący jest fakt, że Google nabył reMail tylko w tym celu, żeby zamknąć usługę. Aplikcja zostanie usunięta z App Store, a projekt nie będzie rozwijany. Gabor Cselle, założyciel reMail, dołączy do Gmaila, gdzie obejmie posadę Product Managera. Nie wiadomo, czy powodem zakupu firmy była chęć wyeliminowania ewentualnego konkurenta na rynku usług pocztowych dla iPhone’ów, czy też Google chce wdrożyć zakupioną usługę w Gmailu. Osoby, które zakupiły reMail w App Store, będą mogły nadal korzystać z programu, jednak bez możliwości aktualizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)