Google kupuje Like.com, będą nowości w wyszukiwarce obrazów

Google kupuje Like.com, będą nowości w wyszukiwarce obrazów

16.08.2010 13:20

Kolejne zakupy firmy Google. Tym razem gigant z Mountain View nabył - prawdopodobnie za około 100 mln dolarów - Like.com, usługę umożliwiającą wyszukiwanie grafik w Internecie.

Google kontynuuje zakupy firm rozwijających technologie internetowe. Niedawno informowaliśmy o nabyciu spółki Jambool zajmującej się usługami społecznościowymi, a także Slide - producenta gier i aplikacji internetowych. Jak dowiedział się TechCrunch, Google zakupił właśnie Like.com odpowiedzialnego za wyszukiwanie grafik w Sieci. Usługa w odróżnieniu od innych tego typu silników bazuje na technologii Riya. Pozwala ona na wyszukiwanie podobnych grafik, co może przydać się na przykład podczas zakupów czy szukania zdjęć znajomych. Wystarczy wybrać zdjęcie czy obrazek i wydać komendę wyszukiwania podobnych.

Nie podano oficjalnie sumy, za którą Google nabył Like.com. Najprawdopodobniej było to 100 mln dolarów. Sama firma osiągnęła 50 mln dolarów kapitału inwestycyjnego w 2006 roku. Można z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że nowa usługa zostanie wykorzystana w wyszukiwarce obrazków Google. Co ciekawe, przeszła ona niedawno szereg zmian mających na celu wyszukiwanie grafik w Internecie. Zmieniono między innymi sposób wyświetlania rekordów, podgląd zdjęć czy obsługę skrótów klawiszowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)