Google kupuje Zave Network, zamyka stare projekty

Google kupuje Zave Network, zamyka stare projekty

05.09.2011 15:52

Google kupił 19 firmę w tym roku — Zave Networks. A dla równowagi w Mountain View zamknięto kilka starych projektów takich jak Google Desktop czy Aardvark.

Zave Networks to firma powstała w 2006 roku. Zajmuje się tworzeniem programów motywujących klientów takich jak na przykład kupony czy nagrody lojalnościowe. Można przypuszczać, że Google wykorzysta doświadczenie nabytej firmy do rozwoju własnych, płatnych usług. Cena zakupu nie została jak dotąd zdradzona, najprawdopodobniej jednak wyniosła ona około kilku mln dolarów. Google w tym roku znacznie przekroczył standardową liczbę zakupów. Statystycznie firma kupuje rocznie około 10 podmiotów, w tym roku jednak nabyła ich już 19, a do końca roku jeszcze daleko. Wśród tegorocznych nabytków największy wydatek stanowił zakup Motoroli za 12,5 mld dolarów.

Google nie poprzestaje jednak wyłącznie na zakupach. Firma zamknęła w ostatnim czasie kilka projektów takich jak chociażby nieco zapomniana aplikacja Google Desktop czy mało znana wyszukiwarka Aardvark. W sumie firma z Mountain View zadecydowała o zamknięciu 10 różnych projektów. Nie będą rozwijane między innymi Google Maps API dla Flasha, Google Web Security czy Sidewiki. Inne z kolei dostępne będą płatnie — jak Translate API. Z niektórymi z projektów wiązano spore nadzieje, jak chociażby z Aardvarkiem, który miał być wykorzystywany do uzyskiwania odpowiedzi na pytania zadawane innym osobom. Jak informuje Google, pomysł będzie dalej rozwijany, tyle że pod innym szyldem, więc możemy spodziewać się wprowadzenia wyszukiwania odpowiedzi na pytania gdzieś indziej… może na Google+?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)