Google kusi deweloperów do przejścia na Androida

Google kusi deweloperów do przejścia na Androida

20.04.2010 12:40

Firma Google jest najprawdopodobniej w trakcie kampanii mającej na celu skłonienie deweloperów produkujących aplikacje dla iPhone’ów do przejścia na Androida. Firma chce w ten sposób zwiększyć ilość programów w swoim sklepie internetowym dla smartfonów.

W piątek informowaliśmy, że obecnie w Android Market, e-sklepie dla smartfonów z systemem Android, dostępnych jest już ponad 38 tys. aplikacji. To wciąż niewiele w porównaniu z App Store (ok. 185 tys. aplikacji), jednak należy wziąć pod uwagę, że Android Market wystartował później i nieco trudniej przychodzi mu zdobywanie deweloperów. Google chwyta się wszelkich sposobów na zwiększenie ilości aplikacji i popularności swojego e-sklepu. Jeden z deweloperów dla iPhone’a, twórca programu Texts From Last Night, otrzymał ciekawy e-mail od pracowników Google’a. Informację na ten temat zamieścił jeden z blogerów The New York Times. Zespół Android Advocacy Group proponował deweloperowi nawiązanie współpracy - miał on otrzymać darmowy egzemplarz smartfona Nexus One. Możliwe, że podobne listy rozsyłane są do innych producentów aplikacji dla App Store.

Początkowo programiści z App Store nie chcieli dopuścić Texts From Last Night do swojego sklepu. Programista musiał czekać przez trzy miesiące na zatwierdzenie aplikacji. Jak informuje, jest to rutynowa procedura. Wprawdzie aplikacja jest obecnie jedną z najchętniej ściąganych płatnych programów z App Store, to jednak, jak mówi, nadal nie ma żadnych relacji z pracownikami Apple. Google natomiast sam próbuje nawiązać kontakt z producentami aplikacji. Spora różnica w podejściu między tymi dwoma firmami - możemy przeczytać w liście dewelopera.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)