Google Latitude teraz jako niezależna aplikacja webowa

08.10.2010 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Latitude, aplikacja umożliwiająca lokalizację znajomych na mapie, jest już dostępna pod własnym adresem. Dotychczas użytkownicy komputerów mogli z niej skorzystać jedynie w formie widżetu na iGoogle.

Google Latitude (w wersji polskiej Współrzędne Google) umożliwia wysyłanie swojej aktualnej lokalizacji na serwer tak, by mogła być wyświetlona przez wybranych znajomych na ekranie komputera. Dotychczas z Google Latitude można było korzystać w komputerach z poziomu spersonalizowanej strony iGoogle. Programiści firmy z Mountain View uruchomili jednak osobną stronę internetową, z której możemy uzyskać dostęp do usługi. Oprócz możliwości zdobycia informacji o lokalizacji znajomych Google Latitude pozwala na przeglądanie historii, a także dodawanie aplikacji. Przydadzą się one na przykład do zamieszczania informacji o swoich współrzędnych na blogu czy w Google Talk.

Przypomnijmy, że usługa Google Latitude została wprowadzona w lutym zeszłego roku. Dostępna jest także dla użytkowników telefonów komórkowych. Co ciekawe, aby z niej korzystać nie trzeba koniecznie posiadać odbiornika GPS. Informacje na temat położenia użytkownika mogą być przesyłane także w oparciu o dane sieci bezprzewodowych lub nadajników GSM. Użytkownik wybiera, kiedy pozycja jest wysyłana, a kiedy nie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)