Google ma nowy silnik wyszukiwania w czasie rzeczywistym

Google ma nowy silnik wyszukiwania w czasie rzeczywistym

Wojciech Kowasz
27.08.2010 12:49, aktualizacja: 27.08.2010 15:15

Spora metamorfoza silnika wyszukiwania w czasie rzeczywistym Google - oddzielna strona główna, wyszukiwanie "na bieżąco" i również za pośrednictwem Google Alerts to tylko niektóre nowości.

Wyszukiwanie w czasie rzeczywistym w Google wprowadzone zostało pod koniec ubiegłego roku. Pozwala ono na przeszukiwanie wiadomości w serwisach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy MySpace - są one indeksowane na specjalnych zasadach, dzięki czemu już kilka sekund po wysłaniu wiadomości jest ona dostępna w Google. Do tej pory użytkownicy mogli z poziomu strony wyników przełączyć się na tryb wyszukiwania w czasie rzeczywistym. Teraz Google poszedł o krok dalej.

Uruchomiono oddzielną stronę główną Google, które wyszukuje informacje tylko w wiadomościach serwisów społecznościowych. Najciekawszą funkcją jest "przeszukiwanie na bieżąco" - nawet po wyświetleniu wyników pierwszego wyszukiwania Google cały czas próbuje je uaktualniać, dzięki czemu dodana później wiadomość pojawia się na liście niemal w czasie rzeczywistym i bez konieczności odświeżania wyników. Ponadto użytkownik widzi wykres aktywności danego tematu w zależności od daty i godziny, może też zawęzić wyniki do wiadomości z danego obszaru geograficznego. Do dyspozycji oddano także nowy widok konwersacji grupujący wiadomości będące odpowiedziami na czyjeś posty.

Aktualizacja dotknęła również usługę Google Alerts umożliwiającą otrzymywanie powiadomień o nowych wynikach wyszukiwania dla zdefiniowanych wcześniej fraz. Teraz można skonfigurować usługę tak, by monitorowała także serwisy społecznościowe, przez co alerty mogą przychodzić tuż po dodaniu wpisu na Twitterze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)