Google ma problemy z telewizją

19.08.2010 15:43

Google chce połączyć telewizję z Internetem, grami i usługami społecznościowymi. Pomysł jednak niespecjalnie zainteresował nadawców.

Google TV ma być interaktywnym rozwiązaniem, które zaoferuje użytkownikom możliwość oglądania filmów z Internetu (np. YouTube), korzystanie z aplikacji, gier i serwisów społecznościowych. Wszystko z poziomu telewizora z zainstalowanym systemem bazującym na Androidzie. Google stara się przekonać do swojej usługi takie stacje jak ABC, CBS, Fox czy NBC. Nie wszyscy jednak podchodzą do projektu tak optymistycznie jak jego twórca. Jak informuje The Wall Street Journal, część nadawców nie chce, aby ich kanały były wyświetlane w ramach Google TV. Boją się oni, że ich kanały będą słabo widoczne w zalewie stacji i serwisów internetowych oferowanych przez Google TV.

Kolejnym problemem jest dostęp do nielegalnych kopii filmów w Sieci, które dzięki usłudze firmy będą mogły być wyświetlane w telewizorach. Google obiecuje blokowanie pirackich materiałów, ale nie wiadomo, czy to przekona nadawców. Nie wiadomo również jak skończą się rozmowy. Google TV został zaprezentowany po raz pierwszy w marcu, na konferencji I/O 2010. Przypuszcza się, że pierwsze telewizory obsługujące nową usługę trafią do sprzedaży w przyszłym roku. Oczywiście, jeśli uda się sfinalizować rozmowy ze stacjami telewizyjnymi. W przeciwnym razie Google TV może czekać los podobny do zamkniętego niedawno Google Wave.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)