Google może robić zdjęcia ulic w Polsce w ramach Street View

Google może robić zdjęcia ulic w Polsce w ramach Street View

21.06.2011 14:36

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) z drobnymi uwagami zaakceptował usługę Google Street View w Polsce.

Google w ramach usługi Street View wykonuje zdjęcia większych miast w Europie, w tym także w Polsce. Nasz kraj interesuje szczególnie giganta z Mountain View ze względu na Euro 2012. Do tego czasu firma planuje umieszczenie w Internecie zdjęć z miast, w których odbędą się mecze mistrzostw w piłce nożnej. Dotyczy to Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. W związku z licznymi niepokojami wokół usługi Google’a, usłudze postanowił przyjrzeć się GIODO. Kontrola firmy rozpoczęła się na początku maja tego roku, teraz zaś wydano oficjalne stanowisko Inspektora.

GIODO stwierdził niewielkie uchybienia ze strony Google’a. Jak donosi Gazeta Wyborcza, urzędnicy ustalili, że kierowcy specjalnych aut, z których wykonywano zdjęcia, będą mieć dostęp do materiałów przed ich obróbką (czyli np. zamazaniem twarzy przechodniów). Co więcej, Google nie wybrał administratora bezpieczeństwa informacji (ABI), czyli osoby nadzorującej przestrzeganie środków dotyczących przetwarzania danych osobowych. Nie stwierdzono natomiast, aby Google wykorzystywał w sposób nielegalny zdobyte podczas fotografowania ulic informacje. Firma nie ogłosiła jeszcze, kiedy dokładnie zdjęcia wykonane w Polsce trafią do Street View.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)