Google Music dopiero w przyszłym roku?

Google Music dopiero w przyszłym roku?

25.11.2010 13:29

Nie będzie premiery e-sklepu z muzyką Google Music przed końcem tego roku. Google najprawdopodobniej nie może się porozumieć z wytwórniami fonograficznymi.

Według gazety New York Post Google ma spore problemy z wprowadzeniem nowego sklepu, w którym będzie można kupować muzykę online. Firma nie może się porozumieć z wytwórniami muzycznymi, które obawiają się, że Goole Music przyczyni się do wzrostu piractwa w Sieci. Kością niezgody jest strumieniowe przesyłanie muzyki. Google chciałby oprócz możliwości kupowania plików - jak w iTunes Store - wprowadzić także ich odtwarzanie online. Podobną funkcję oferuje na przykład Spotify. Nie wiadomo też w jaki sposób Google będzie płacić artystom za odtwarzanie ich utworów w Internecie. Dlatego też trwające od września rozmowy z wytwórniami przeciągają się.

Można przypuszczać, że Google Music zostanie uruchomiony najwcześniej na początku przyszłego roku. Szerzej o tej usłudze informowaliśmy w połowie września. Warto też zwrócić uwagę, że podobne pogłoski krążą o e-sklepie iTunes należącym do firmy Apple. Podobno również spółka Steve’a Jobsa pracuje nad udostępnianiem muzyki i filmów online. Obecnie iTunes jest największym sprzedawcą muzyki online - w USA aż 70% zakupów odbywa się za jego pośrednictwem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)