Google Muzyka prześledzi aktywność, by proponować listy odtwarzania

Google Muzyka prześledzi aktywność, by proponować listy odtwarzania

Google Muzyka prześledzi aktywność, by proponować listy odtwarzania
08.06.2016 13:11

W dodawaniu nowych funkcji prześcigają się z reguły liderzy usług muzycznych, Spotify czy Apple Music. Nieco odstaje pod tym względem Google Muzyka, które również pochwalić może się przecież pokaźną rzeszą użytkowników. Dziś do usługi trafiła nowa funkcja, która ma pomóc im w dostosowaniu muzyki do okoliczności.

Obraz
Obraz

Przeczytać można na ten temat w oficjalnym komunikacie, jaki ukazał się na blogu Google. Nowość dostępna jest zarówno w wersji przeglądarkowej Muzyki, jak i w aplikacjach mobilnych. Od teraz po rozpoczęciu korzystania z usługi można będzie odtwarzać listę odtwarzania stworzoną przez ekspertów zatrudnionych przez Google.

.Będą się one kierowały porą dnia oraz danymi, które dostarczy użytkownik. Będzie to zatem nie tylko miejsce, w który znajduje się użytkownik, ale także aktywność, jaką wykonuje, itp. W praktyce trudno stwierdzić, aby użytkownik miał szczególnie duży wpływ na to, jaka muzyka znajdzie się w listach. Będzie jednak mógł wybrać pomiędzy kilkoma z nich.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W doborze utworów Google stawia, czym nie omieszkało się pochwalić, na ludzi, nie algorytmy. W informacji mowa o muzykach, DJ-ach, krytykach i muzykologach. Oczywiście każdą z list można edytować, zaś każdy utwór, który się na niej znajduje może wygenerować stację radiową. Nowość jest dostępna zarówno na Androidzie, jak i iOS-ie – aplikacje można znaleźć w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)