Google+ nadal bez wyszukiwarki wiadomości

Google+ nadal bez wyszukiwarki wiadomości18.07.2011 15:03

Sporo jeszcze brakuje nowej usłudze społecznościowej firmy Google do pełnej funkcjonalności. Na przykład porządnej wyszukiwarki zamieszczanych wiadomości.

Okazuje się, że w zaprezentowanym niedawno Google+ brakuje wyszukiwarki wiadomości zamieszczanych przez użytkowników? Wprawdzie można to rozwiązać za pomocą hasła "Yoursearch site:plus.google.com" w wyszukiwarce Google czy też Google Plus Search Engine, jednak brak takiej funkcjonalności to poważna wada usługi. Zwłaszcza że dotyczy już grubo ponad 10 mln internautów. Nie wiadomo też, czy Google rozważa wprowadzenie wyszukiwania do swojego serwisu. Na pytanie jednego z użytkowników Google+ o wyszukiwanie, Bradley Horowitz z firmy odpowiedział tylko: Dzięki za świetną podpowiedź!. Nie potrafił jednak podać żadnych szczegółów na temat dalszego rozwoju.

Można przypuszczać, że Google raczej będzie dodawać kolejne funkcje do swojej usługi, jak chociażby wyszukiwarkę wiadomości, czy integrację z YouTube, Dokumentami lub Kalendarzem. Na razie jednak brakuje wielu istotnych rozwiązań. Co ciekawe, Google+ już jest nieprzychylnie traktowany przez swojego konkurenta, Facebooka. Jak zauważył jeden z deweloperów, serwis Marka Zuckerberga (który notabene posiada konto na Google+) kasuje posty zachęcające do testowania nowej usługi firmy Google. Czyżby lęk przed nadmiernym wzrostem popularności konkurencji?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)