Google najpopularniejszą stroną w polskim mobilnym Internecie

Google najpopularniejszą stroną w polskim mobilnym Internecie

21.12.2010 11:38, aktualizacja: 21.12.2010 12:14

Google odzyskał pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych stron odwiedzanych z urządzeń mobilnych na świecie. Wzrosła też liczba odsłon wśród polskich internautów.

Opera opublikowała kolejny raport dotyczący korzystania z Internetu za pomocą telefonów komórkowych, a także innych urządzeń mobilnych. Liczba odsłon generowanych przez polskich internautów w porównaniu z listopadem 2009 roku zwiększyła się o 97,5%. Statystycznie na każdego użytkownika z Polski przypadło w ciągu miesiąca 289 odsłon. Wzrosła też liczba osób korzystających z Internetu w urządzeniach mobilnych. W skali rocznej przybyło ich w sumie o 16%. W listopadzie Polacy wygenerowali o 74,1% więcej przesyłu danych, niż w analogicznym okresie rok temu.

Najpopularniejsze strony w polskiej Sieci mobilnej to wyszukiwarka Google, Nasza Klasa, Onet, Wikipedia, Wirtualna Polska czy YouTube. Co ciekawe, Facebook znalazł się dopiero na 8 pozycji w rankingu Opery. Najchętniej korzystamy z telefonów Nokia, Sony Ericsson i iPhone do łączenia się z Siecią. W listopadzie z Opery Mini korzystało na świecie w sumie 80 mln ludzi, którzy odwiedzili 44,6 mld stron internetowych (6,3 petabajtów danych). Google powrócił w tym roku na 1 miejsce najczęściej odwiedzanych witryn. W zeszłym roku królował Facebook, który tym razem musi zadowolić się 2 miejscem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)