Google nie zamierza zawiesić Buzza

Google nie zamierza zawiesić Buzza

14.09.2010 15:11

Mimo niewielkiego zainteresowania ze strony internautów, Google nie zamiesza zawiesić projektu Buzz. Tak przynajmniej wynika z ostatnich ruchów firmy.

Czy Buzz podzieli losy Google Wave? Pojawiają się głosy, według których słabe zainteresowanie usługą ze strony internautów świadczy o tym, że jest ona zwyczajnie niepotrzebna. Google zawiesił swój projekt Wave właśnie z powodu nikłego odzewu ze strony zwykłych użytkowników. Wygląda jednak na to, że Buzz pozostanie w Sieci. Na blogu Photos Blog Google poinformował o wprowadzeniu usługi do internetowej aplikacji Picasa. Teraz jej użytkownicy będą mogli za pomocą Buzza w prostszy sposób dzielić się albumami zdjęć zamieszczonymi w Sieci. Dotychczas programistom firmy Google udało się już zintegrować usługę z Google Maps czy Google Reader.

Buzz jest najwyraźniej zbyt ważny dla Google’a, aby firma zdecydowała się na jego zawieszenie. Mimo krytyki ze strony konkurencji, analityków, jak i zwykłych internautów, usługa jest nadal rozwijana. Początkowo miała być odpowiedzią na Twittera, jednak Buzzowi nie udało się w krótkim czasie pokonać popularnego serwisu. Google stawia więc na powolny rozwój usługi, licząc, że dzięki kolejnym ulepszeniom będzie ona sukcesywnie zdobywać użytkowników. Czy ta metoda się sprawdzi, przyjdzie przekonać się za jakiś czas.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)