Google o pracach nad kolejną wersją Androida - „Ice Cream”

Google o pracach nad kolejną wersją Androida - „Ice Cream”

17.02.2011 12:02

Dyrektor zespołu inżynierów zajmujących się rozwojem Androida potwierdził, że kolejne wydanie Androida dla smartfonów będzie czerpać z wersji systemu dla tabletów.

Informacje na temat zbliżenia wersji 3.0 i 2.4 Androida pojawiały się już na początku tego miesiąca, dopiero teraz jednak Google rozwiał wątpliwości. W rozmowie z serwisem Phone Scoop Dave Burke z firmy Google stwierdził, że wydaniu 2.4 systemu dla smartfonów pojawi się sporo elementów z Androida 3 „Honeycomb”. Możemy spodziewać się między innymi paska akcji w górnej części ekranu, który umożliwi interakcję z uruchomionymi aplikacjami. Kolejne nowości to nowy „holograficzny” interfejs, który został zaprojektowany od podstaw i dostosowany do większych ekranów. Google nie planuje natomiast przeniesienia paska systemowego z wersji Androida dla tabletów do wersji dla smartfonów.

Firma z Mountain View pragnie zapobiec rozejściu się dróg wersji systemu dla tabletów i smartfonów. Stąd też zmiany upodabniające do siebie Androida. Warto też zauważyć, że oprogramowanie Google'a jest krytykowane za zbytnie rozdrobnienie wersji i wynikające z tego problemy dla deweloperów. Android 2.4 Ice Cream zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej podczas majowej konferencji I/O w San Francisco. W trakcie zeszłorocznej pokazano między innymi aktualizację systemu do wersji 2.2.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)