Google odmieni Bloggera

12.03.2010 10:58, aktual.: 12.03.2010 12:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Google pracuje nad nowym wyglądem Bloggera - narzędzia do publikowania blogów w Internecie. Dodano nowe funkcje i schematy stron WWW. Z części testowanych rozwiązań można już skorzystać.

Google chce odświeżyć wygląd swojego kreatora blogów, dlatego dodaje schematy (niedawno pojawiło się 15 kolejnych), a także szerszą możliwość ich edytowania. Firma zaprezentowała nowe narzędzie - Blogger Template Designer, którego zadaniem będzie zmienianie wyglądu bloga zgodnie z wolą użytkownika. Na razie narzędzie dostępne jest w ramach Google Labs. Dotychczas osoby zakładające strony w Bloggerze mogły korzystać jedynie z gotowych schematów, które bez znajomości HTML i CSS można edytować w nieznacznym stopniu. Blogger Template Designer ma to zmienić. Narzędzie będzie przeznaczone zarówno dla zaawansowanych użytkowników znających HTML i CSS, jak i dopiero początkujących bloggerów. Od tego, jak wyglądasz online zależy twoja marka - powiedziała Siobhan Quinn z zespołu Google’a.

Zdaniem Quinn nowa usługa odmieni oblicze Bloggera. Użytkownicy będą mogli zmieniać nie tylko kolor tła strony, ale również dobierać motywy spośród setek grafik, ingerować w układ graficzny i ustawienia strony. Będzie można zmieniać położenie poszczególnych kolumn i ramek, ich kształt, wielkość itp. Za pomocą Blogger Template Designera będzie to bardzo proste - przekonują programiści. Ponadto nowe narzędzie pozwoli na dodawanie rozszerzeń i gadżetów takich jak wiadomości z Twittera czy aktualnie odtwarzana muzyka. Część z tych funkcji była już oczywiście dostępna wcześniej, jednak Blogger Template Designer ma zwiększyć ich ilość, a także prostotę korzystania z dodatków. Z filmikiem prezentującym możliwości nowej usługi można zapoznać się w serwisie YouTube.

Z Blogger Template Designera mogą skorzystać osoby, które wezmą udział w projekcie Blogger in draft. Aby to uczynić wystarczy zalogować się na odpowiedniej stronie Google’a. Wersja robocza Bloggera to specjalny rodzaj serwisu, który służy nam do testowania nowych funkcji przed udostępnieniem ich dla wszystkich - tłumaczą programiści Google'a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także