Google odświeża Android Market

Google odświeża Android Market

17.05.2010 15:21, aktualizacja: 17.05.2010 16:31

Google wprowadził poprawki do swojego e-sklepu dla smartfonów. Niestety, klienci Android Market nadal nie mogą skorzystać z najważniejszej funkcji - wyszukiwania.

Android Market ostatnimi czasy goni swojego największego rywala - App Store. Wprawdzie liczba dostępnych aplikacji nie osiągnęła jeszcze 200 tys. - jak w sklepie firmy Apple - jednak stale wzrasta. Google wprowadził również nieco odmieniony wygląd swojego e-sklepu w wersji dla przeglądarek internetowych w komputerach. Strona internetowa jest teraz bardziej przejrzysta, a użytkownik może łatwo odnaleźć interesujące go aplikacje spośród trzech kategorii - polecane, najpopularniejsze darmowe i najpopularniejsze płatne. Zamieszczone w sklepie programy oprócz opisu oferują także przykładowe zrzuty ekranu. Wciąż brakuje jednak tak przydatnych funkcji jak recenzje użytkowników czy wyszukiwanie aplikacji na podstawie podanej frazy. Zwłaszcza brak możliwości wyszukiwania może dać się we znaki osobom korzystającym z internetowego sklepu firmy Google.

Na szczęście można skorzystać z alternatywnych rozwiązań. Właściciele smartfonów z systemem Android mogą odwiedzić takie strony jak Cyrket czy AndroLib, które oferują możliwość wyszukiwania interesujących aplikacji. Co więcej, można zapoznać się z krótkimi opisami programów i ocenami użytkowników. Być może w kolejnych aktualizacjach Google wprowadzi więcej funkcji do swojego e-sklepu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)