Google odświeży wyszukiwanie „na żywo”

Google odświeży wyszukiwanie „na żywo”

04.08.2011 15:03

Google pracuje nad nową wersją Real-Time Search, czyli wyszukiwania „na żywo”. Chce dołączyć odświeżoną usługę do swojego najnowszego serwisu - Google+.

Google Real-Time Search to usługa wprowadzona do wyszukiwarki pod koniec 2009 roku. W tym roku została zablokowana po wygaśnięciu umowy z Twitterem. Umożliwia ona wyszukiwanie najnowszych informacji zamieszczanych w serwisach społecznościowych takich jak Twitter, Facebook, MySpace czy Google Buzz. Dzięki temu użytkownik może „na żywo” odnajdywać interesujące go wątki. Nie wiadomo jeszcze, czy Google odnowi umowę z Twitterem, firma jednak pracuje nad nową wersją Real-Time Search, która ma zostać zintegrowana z Google+.

Taką wiadomość podał pracownik Google'a, Amit Singhal, dodając, że w obecnej formie usługa jest niewystarczająca. Użytkownik powinien mieć natychmiastowy dostęp do najświeższych wpisów pojawiających się w Internecie. Integracja z Googe+ ułatwiłaby możliwość przeglądania i wyszukiwania wiadomości udostępnianych w ramach tej usługi, a co za tym idzie, przyczyniłaby się do jej popularyzacji. Zwłaszcza, że obecnie Google+ nie posiada nawet własnej wyszukiwarki. Singhal nie potrafił jednak podać, kiedy Google miałby wprowadzić odnowiony Real-Time Search.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)