Google oferuje 20 tys. dolarów za włamanie się do Chrome

03.02.2011 14:55, aktual.: 03.02.2011 17:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ramach marcowych zawodów Pwn2Own 2011 będzie można wygrać 20 tys. dolarów od firmy Google za włamanie się do systemu za pośrednictwem przeglądarki Chrome.

W ramach zawodów Pwn2Own 2011 (9-11 marca) hakerzy z całego świata zmierzą się z oprogramowaniem najbardziej znanych firm. Za ich złamanie mogą otrzymać wysokie nagrody - pula sięga obecnie 125 tys. dolarów. Jak podano na blogu organizatora, firma Google postanowiła przeznaczyć 20 tys. dolarów i laptopa CR-48 z Chrome OS za włamanie się za pośrednictwem przeglądarki Chrome do systemu. Warto zauważyć, że w zeszłym roku jedynie Chrome był przeglądarką, która oparła się atakom hakerów w ramach zawodów.

W tym roku celem dla zawodników będą przeglądarki Internet Explorer, Safari, Firefox i wspomniany Chrome. Wszystkie będą zainstalowane w komputerach z systemem Windows 7 lub Mac OS X w wersji 64-bitowej. Celem ataków będą również systemy operacyjne dla smartfonów - iOS, BlackBerry czy Android. Oprócz pieniędzy hakerzy będą mogli wygrać laptopy, do których uda im się włamać. Zawody Pwn2Own będą organizowane po raz piąty w Vancouver podczas corocznej konferencji CanSecWest.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)