Google ogłasza dobre wyniki finansowe za drugi kwartał

Google ogłasza dobre wyniki finansowe za drugi kwartał

16.07.2010 11:59

Google ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał tego roku. Firma odnotowała wzrost przychodów - o 24% w porównaniu z analogicznym okresem z 2009 roku.

W drugim kwartale tego roku przychody firmy Google wyniosły 6,82 mld dolarów. Z tego aż 66% (czyli 4,50 mld dolarów) pochodzi ze stron internetowych należących do spółki. Ponad połowa przychodów Google uzyskiwana jest poza Stanami Zjednoczonymi - 3,53 mld dolarów w drugim kwartale. Coraz więcej pieniędzy uzyskiwanych jest też dzięki reklamom generowanym w takich usługach jak AdSense czy AdWords. Google jest obecnie jedną z najlepiej zarabiających firm w Internecie na reklamach.

Mimo wzrostu przychodów, Google „na czysto” zarobił nieco mniej niż w pierwszym kwartale bieżącego roku. Zysk netto według standardu GAAP wyniósł 1,84 mld dolarów. W pierwszym kwartale wynosił on natomiast 1,96 mld dolarów. Głównym powodem takiego stanu jest zmniejszająca się liczba pieniędzy z reklam typu klikanie w banery lub linki. Obecnie Google posiada 30,1 mld dolarów w gotówce, czyli o prawie 4 mld więcej niż w poprzednim kwartale. Firma zatrudnia prawie 22 tys. pełnoetatowych pracowników, co stanowi niewielki wzrost w porównaniu z ubiegłymi miesiącami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)