Google ogranicza dostęp do usług na starych Androidach. Wyłączy logowanie w swoich aplikacjach

Google ogranicza dostęp do usług na starych Androidach. Wyłączy logowanie w swoich aplikacjach

Google ogranicza dostęp do usług na starych Androidach. Wyłączy logowanie w swoich aplikacjach
Źródło zdjęć: © GETTY | Kyodo News
Karolina Kowasz
31.07.2021 14:14

Użytkownicy urządzeń ze starszymi wersjami systemu Android zostaną postawieni przed koniecznością wymiany sprzętu lub rezygnacji z usług Google. Firma zdecydowała się uniemożliwić im logowanie do swoich serwisów.

Zdaniem 9to5Google, tego rodzaju ruch ze strony korporacji ma na celu udowodnienie, że bezpieczeństwo danych i ich prywatność jest priorytetem dla Google. Dla użytkowników oznacza to, że aplikacje Google, takie jak poczta czy Youtube, nie pozwolą na zalogowanie się.

Kogo dotknie zmiana?

O nadchodzących zmianach użytkownicy zostali poinformowani za pomocą wiadomości mail. Ten ostatni trafił zaś do wszystkich osób, które posiadają aktywne urządzenia z Androidem 2.3.7 lub starszym. Z treści wynika jasno, że logowanie się na konto w aplikacjach Google nie będzie już obsługiwane. Zmiana ta dotyczy dotyczy Androida w wersjach 1.0, 1.1, 1.5 Cupcake, 1.6 Donut, 2.0 Eclair, 2.2 Froyo i 2.3 Gingerbread.

Zapowiada zmiana wejdzie w życie już 27 września. Do tego czasu użytkownicy mają czas na zaktualizowanie systemów na swoich urządzeniach do bardziej aktualnych wersji. Minimum systemowe, jakie będzie musiał spełnić smartfon czy tablet, to Android 3.0 Honeycomb lub nowszy. Ten ostatni zaś może być niemożliwy do zainstalowania na niektórych starszych urządzeniach.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

O ile tego rodzaju ruch ze strony Google jest zrozumiały z perspektywy bezpieczeństwa, tak dla użytkowników starszych sprzętów może wydawać się niesprawiedliwy. Brak usług Google w postaci aplikacji znacząco ogranicza możliwości danego smartfona.

Firma zakłada jednak, że ewentualne problemy powinny dotyczyć tylko bardzo niewielkiego odsetka użytkowników. Warto zwrócić także uwagę, że będą oni mogli nadal zalogować się do takich serwisów jak Youtube za pomocą mobilnej przeglądarki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)