Google otwiera sklep z aplikacjami dla Google Apps

Google otwiera sklep z aplikacjami dla Google Apps

10.03.2010 12:38, aktualizacja: 10.03.2010 13:00

Google otworzył internetowy sklep Google Apps Marketplace. Mogą z niego korzystać użytkownicy aplikacji Google Apps. Programy sprzedawane są nie tylko przez giganta z Mountain View, ale także zewnętrznych deweloperów. Interes może okazać się całkiem opłacalny - z Google Apps korzysta obecnie ponad 2 mln firm.

Google potwierdził informacje, o których pisaliśmy na początku lutego. Internauci korzystający z Google Apps mogą już kupować rozszerzenia dla takich programów jak Gmail, Google Docs, Picasa itp. Część aplikacji będzie darmowa, za inne trzeba zapłacić. Google będzie pobierać od każdej sprzedanej aplikacji 20% ceny. Reszta trafi do kieszeni dewelopera. Na podobnej zasadzie działa już sklep z programami dla systemu Android czy konkurencyjny App Store, którego właściciel pobiera 30% ceny od sprzedanego programu.

Google Apps Marketplace rozpoczął działalność z 50 programami. Wśród nich znajdują się m.in. umożliwiające planowanie podróży (TripIt), tworzenie i przesyłanie raportów (Concur Breeze) albo tworzenie wewnętrznej sieci społecznej na potrzeby firmy (Manymoon). Aplikacje przeznaczone są przede wszystkim dla klientów biznesowych - to na nich chce zarabiać Google. Produkty są podzielone na kategorie, można także wyszukiwać interesujące nas aplikacje.

Przed uruchomieniem Google Apps Marketplace działała też inna, zbliżona usługa. Był to Google Solutions Marketplace, który jednak został uruchomiony nie jako sklep, ale miejsce, gdzie można było znaleźć linki do programów związanych z Google Apps. Został on zastąpiony przez nowy e-sklep Google’a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)