Google Pay – Android Pay i inne usługi płatnicze Google od teraz pod nową marką

Google Pay – Android Pay i inne usługi płatnicze Google od teraz pod nową marką

Google Pay – Android Pay i inne usługi płatnicze Google od teraz pod nową marką
08.01.2018 17:24

Google ogłosiło właśnie zmiany w swoich usługach płatniczych. Do dyspozycji użytkowników, przynajmniej na razie, nie zostaną jednak oddane nowe możliwości. Google zdecydowało się po prostu ujednolicić metody płatności i połączyć je jedną wspólna marką – Google Pay.

Droga do Android Pay i autouzupełniania formularzy płatniczych nie była prosta. Wszystko zaczęło się od Google Checkout, by następnie wyewoluować w Google Wallet. Dziś korzystamy z Android Pay, jednak tylko przy płatnościach mobilnych. Za zakupy w Internecie możemy zapłacić z wykorzystaniem automatycznego wypełniania formularzy wprowadzonymi wcześniej danymi kart płatniczych.

Obraz

Google właśnie zrobiło pierwszy krok, by zunifikować te metody płatności. Odtąd będą one występowały pod nazwą Google Pay, a historia transakcji będzie dostępna z poziomu konta Google. Już teraz z Google Pay można korzystać między innymi w Airbnb, w ciągu najbliższych tygodni dostępne będzie także w sklepach internetowych, fizycznych oraz sklepie Google Play.

Możliwe, że wprowadzenie marki Google Pay oznacza znacznie więcej niż tylko uporządkowanie dublujących się marek. Google zapowiada bowiem, że to dopiero początek nowości w usługach płatniczych dostarczanych przez korporację, niemniej na kolejne rewelacje będziemy musieli jeszcze poczekać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)