Google Pay – Android Pay i inne usługi płatnicze Google od teraz pod nową marką

Strona głównaGoogle Pay – Android Pay i inne usługi płatnicze Google od teraz pod nową marką
08.01.2018 17:24
Google Pay – Android Pay i inne usługi płatnicze Google od teraz pod nową marką

Google ogłosiło właśnie zmiany w swoich usługach płatniczych. Do dyspozycji użytkowników, przynajmniej na razie, nie zostaną jednak oddane nowe możliwości. Google zdecydowało się po prostu ujednolicić metody płatności i połączyć je jedną wspólna marką – Google Pay.

bEDVXajp

Droga do Android Pay i autouzupełniania formularzy płatniczych nie była prosta. Wszystko zaczęło się od Google Checkout, by następnie wyewoluować w Google Wallet. Dziś korzystamy z Android Pay, jednak tylko przy płatnościach mobilnych. Za zakupy w Internecie możemy zapłacić z wykorzystaniem automatycznego wypełniania formularzy wprowadzonymi wcześniej danymi kart płatniczych.

350208651165984705

Google właśnie zrobiło pierwszy krok, by zunifikować te metody płatności. Odtąd będą one występowały pod nazwą Google Pay, a historia transakcji będzie dostępna z poziomu konta Google. Już teraz z Google Pay można korzystać między innymi w Airbnb, w ciągu najbliższych tygodni dostępne będzie także w sklepach internetowych, fizycznych oraz sklepie Google Play.

bEDVXajr

Możliwe, że wprowadzenie marki Google Pay oznacza znacznie więcej niż tylko uporządkowanie dublujących się marek. Google zapowiada bowiem, że to dopiero początek nowości w usługach płatniczych dostarczanych przez korporację, niemniej na kolejne rewelacje będziemy musieli jeszcze poczekać.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEDVXakn