Google Pixel Stand – ładowarka, która zamieni smartfon Google'a w domowego asystenta

Google Pixel Stand – ładowarka, która zamieni smartfon Google'a w domowego asystenta
Oskar Ziomek

09.10.2018 18:56, aktual.: 09.10.2018 20:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas konferencji Made by Google jednym z zaprezentowanych urządzeń okazała się nowa, bezprzewodowa ładowarka Pixel Stand. Choć może ładować każde urządzenie zgodne ze standardem Qi z maksymalną mocą 10 W, to w praktyce ma ona więcej zastosowań, niż samo ładowanie akumulatora urządzenia. Ładowarka potrafi bowiem uaktywnić nowe funkcje w smartfonie, kiedy wykorzystywana jest w połączeniu z Google Pixelem 3 lub Pixelem 3 XL.

Okazuje się, że postawiony na niej smartfon Google'a może się łatwo zmienić w domowego asystenta czy ramkę do zdjęć i w praktyce działać analogicznie do zaprezentowanego przy okazji tej samej konferencji głośnika Google Home Hub. Smartfon rozpoznaje bowiem, gdy zostanie postawiony właśnie na tym urządzeniu i zmienia wówczas sposób swojego działania.

Interfejs staje się bardziej przyjazny do obsługi głosowej z większej odległości, a ekran może się zmienić na przykład w cyfrową ramkę na zdjęcia. Ponadto w inny sposób działają niektóre funkcje. Przykładem może być budzik: jeśli Pixel jest oparty o ładowarkę, oprócz dźwięku będzie także w specyficzny sposób rozświetlać ekran, aby imitować światło słoneczne, a po wyłączeniu alarmu zaprezentuje plan dnia w kalendarzu.

Obraz

W podobny sposób Pixel oparty o ładowarkę może przejąć także inne cechy domowego asystenta. Przykładem może być wyświetlanie obrazu z kamery i przycisków obsługi wideodomofonu, gdy ktoś stanie przed drzwiami domu i skorzysta z dzwonka. W praktyce mowa więc o większości codziennych zastosowań, do których stworzony został wspomniany inteligentny głośnik Home Hub, o którym można przeczytać w odrębnej publikacji.

Google wyraźnie zaznacza, że ładowarka Pixel Stand może ładować dowolne urządzenia zgodne ze standardem Qi, ale funkcje domowego asystenta będą aktywne tylko w przypadku Pixela 3 i Pixela 3 XL. Urządzenie jest już dostępne w przedsprzedaży i zostało wycenione na 79 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)