Google Play Music może być pierwszą usługą muzyczną z autoodtwarzaniem

Google Play Music może być pierwszą usługą muzyczną z autoodtwarzaniem

14.12.2016 22:28

Obserwując w ostatnim czasie rozwój usług muzycznych, można odnieść wrażenie, że wśród ich twórców zapadła zmowa o braku innowacji. Mają one co prawda coraz bardziej zaawansowane możliwości w sugerowaniu muzyki, ale nowych funkcji Spotify, Apple Music, Deezera czy Tidala ze świecą szukać. Możliwe, że wkrótce pod tym względem wyłamie się Google Play Music.

Niewykluczone, że opracowywane przez Google nowości mogą się nie spodobać części użytkowników. Serwis Android Police informuje, że do usługi muzycznej Google ma trafić funkcja autoodtwarzania. Wiele wskazuje na to, że Google Play Music będzie automatycznie rozpoczynało odtwarzanie muzyki zaraz po uruchomieniu aplikacji.

Obraz

Może mieć to oczywiście swoje przydatne zastosowania, jednak nie wszyscy są miłośnikami autoodtwarzania. Dla nich mamy dobre wieści: autoodtwarzanie będzie najprawdopodobniej opcjonalne. Nie jest to jedyna nowość, jaka wkrótce pojawić ma się w aplikacji muzycznej Google. Korporacja pracuje także nad tym, aby zwiększyć kontrolę użytkowników nad jakością strumieniowanej muzyki i dostosować tym samym Play Music do parametrów dostępnego połączenia z Internetem.

W tej chwili, w kwestii dostosowania jakości strumieniowania, użytkownicy mogą wybrać jedynie jedną z trzech opcji (niska, normalna i wysoka jakość), jednak dotyczy to tylko przesyłania z wykorzystaniem transmisji danych. Kolejna wersja Google Play Music ma pozwalać na znacznie więcej: dostosować będzie można jakość także w przypadku połączenia z Wi-Fi. Ponadto użytkownicy będą mogli zdecydować, w jakiej jakości usługa ma pobierać utwory do odsłuchania w trybie offline.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)