Google Play w końcu z trybem prywatnym. Będzie też przypominać o weryfikacji uprawnień

Google Play w końcu z trybem prywatnym. Będzie też przypominać o weryfikacji uprawnień

Google Play w końcu z trybem prywatnym. Będzie też przypominać o weryfikacji uprawnień (fot. dobreprogramy)
Google Play w końcu z trybem prywatnym. Będzie też przypominać o weryfikacji uprawnień (fot. dobreprogramy)
12.10.2019 00:38

Wkrótce Google Play dostanie tryb incognito. Dzięki niemu m.in. instalowane aplikacje w mniejszym stopniu będą ingerować w smartfon i po wykasowaniu nie pozostawią żadnych zbędnych czy niechcianych informacji.

Jak podaje xda developers, jeśli wgramy jakiś program korzystając przy tym z trybu prywatnego sklepu Google Play, to nie otrzyma dostępu do pamięci smartfonu (tabletu, czy innego sprzętu na Androidzie, który użytkujemy). Odinstalowanie całkowicie wymaże wszystkie dane aplikacji.

Co to zmienia z punktu widzenia użytkownika? Aplikacje Androida potencjalnie nie będą mogły dowolnie zbierać informacji z dysku telefonu i tym samym szpiegować nas w taki sposób. Czasem po wykasowaniu programu pozostają dodatkowe dane związane chociażby z reklamami. Będą usuwane razem z głównym oprogramowaniem.

Czy dane apki i uprawnienia są wciaż potrzebne?

Poza tym system będzie pytał użytkownika czy dany program pobrany jako incognito jest mu dalej potrzebny. Robią już tak niektóre firmowe wersje asystentów z nakładek producentów smartfonów po dłuższym nieużytkowaniu danej apki.

Jest też mowa o kwestii sprawdzania przyznanych uprawnień. Sklep Play będzie przypominać użytkownikom, aby zweryfikowali czy wszystko jest z nimi w porządku. Byłoby to przydatne przy aplikacjach, które wydaje się, że żądają za dużo lub takich, gdzie dane uprawnienie jest potrzebne w zasadzie jednorazowo w jakimś celu

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)