Google pod nadzorem urzędników przez 20 lat

Google pod nadzorem urzędników przez 20 lat

25.10.2011 11:59

Na mocy ugody zawartej z amerykańską Federalną Komisją Handlu (FTC), Google będzie monitorowany przez władze pod kątem ochrony prywatności użytkowników przez 20 następnych lat.

Umowa została zawarta po śledztwie przeprowadzonym przez amerykańskich urzędników w sprawie nielegalnego zbierania informacji przez firmę z Mountain View. Problemy z prywatnością pojawiły się po uruchomieniu usługi Buzz na początku ubiegłego roku. Przypomnijmy, że Google przyznał się też do kolekcjonowania prywatnych danych podczas wykonywania zdjęć do usługi Street View. Poza tym Google oskarżany jest o praktyki monopolowe na rynku wyszukiwarek. W tej sprawie firmy bronił miesiąc temu przed senacką komisją sprawiedliwości Eric Schmidt, były CEO.

Na mocy podpisanej umowy Google będzie monitorowany co dwa lata przez FTC. Urzędnicy będą badać, czy firma przestrzega prawa do prywatności swoich użytkowników i co robi ze zbieranymi przez siebie danymi. Umowa zakłada również, że władze mogą wymusić na gigancie z Moutain View zmianę obecnej polityki prywatności. Już teraz będzie musiał on informować użytkowników i prosić ich o zgodę zanim przekaże dane na ich temat firmom trzecim. Google będzie monitorowany przez 20 następnych lat.

Google obiecuje, że będzie stosował się do przyjętych postanowień. Zdaniem przedstawiciela firmy, Chrisa Gaithera, już bardzo mocno zmieniono podejście do prywatności. Oprócz zmiany polityki, wprowadzono dodatkowe szkolenia dla pracowników, mające uczulać ich na problemy związane z prywatnością klientów Google’a. Rozmowy dotyczące podpisania umowy toczyły się z FTC od marca tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)