Google połączy serwis muzyczny z usługami społecznościowymi

Google połączy serwis muzyczny z usługami społecznościowymi

24.10.2011 14:39

Pojawiają się kolejne przecieki na temat e-sklepu z muzyką firmy Google. Serwis ma być zintegrowany z usługami społecznościowymi, a konkretnie Google+.

W ubiegłym tygodniu Andy Rubin, szef firmy Google odpowiedzialny za rozwój Androida, potwierdził plotki, że jego firma jest bliska uruchomienia własnego sklepu z muzyką. E-sklep najprawdopodobniej będzie zintegrowany z Google+, umożliwiając między innymi dzielenie się muzyką między użytkownikami. Będzie można również rekomendować ulubione utwory znajomym. Co ciekawe, Google nie podpisał jeszcze umów z większością wytwórni fonograficznych. Cały czas toczą się na przykład rozmowy z Universal Music Group, zaś swoje zastrzeżenia do modelu e-sklepu zgłosili między innymi Sony Music Entertainment i Warner Music Group. Ich zdaniem Google za mało robi w sprawie walki z piractwem - na przykład w ramach serwisu YouTube.

Mimo wspomnianych problemów, prace nad uruchomieniem usługi są w zaawansowanym stadium. Biblioteka z muzyką firmy Google w rzeczywistości już działa - od sierpnia tego roku jako Music Beta. Według dotychczasowych informacji zostanie ona przekształcona w e-sklep w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Poszczególne piosenki kosztować będą najprawdopodobniej 99 centów, zaś usługa ruszy najpierw na terenie Stanów Zjednoczonych. Na wprowadzenie jej w Europie może będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Przypomnijmy, że niedawno swój e-sklep iTunes Store na terenie Polski uruchomił Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)