Google poprawia narzędzia do testowania przeglądarek - na lepsze?

05.05.2011 14:06, aktual.: 05.05.2011 16:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google zabrał się za aktualizowanie narzędzi do testowania przeglądarek internetowych. Nie tylko własnych, ale również tych stworzonych przez konkurencję.

Która przeglądarka jest najszybsza? To pytanie spędza sen z powiek twórcom aplikacji do surfowania w Sieci. Nic więc dziwnego, że starają się oni maksymalnie przyśpieszyć działanie swoich przeglądarek i zawstydzić konkurencję. Tutaj jednak pojawia się drobny szkopuł - do badania prędkości potrzebne są testy. A jak głosi znane porzekadło, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dlatego też twórcy przeglądarek tacy jak Google, Mozilla czy Microsoft wydają lub wspierają różnorodne testy, który wykażą wyższość ich produktu nad produktem konkurencji.

Jak czytamy na blogu Chromium, Google właśnie zabrał się za aktualizację V8, własnego silnika opracowanego na potrzeby Chrome. Zaktualizowano obsługę JavaScriptu, pojawiły się nowe testy dotyczące między innymi zarządzania pamięcią. Usunięto też wiele błędów. To jednak nie wszystko, Google zabrał się też za modyfikację testów SunSpidera (rozwijany przez Apple’a) i Krakena (Mozilla). Jako powód podano chęć wyeliminowania błędów, a także uwspółcześnienia narzędzi. Na przykład SunSpider, wprowadzony w 2007 roku, dzisiaj nie jest adekwatnym narzędziem do badania przeglądarek - twierdzi Google.

Dzięki modyfikacjom, jak czytamy, konkurencyjne wyniki testów zaczynają odzwierciedlać prawdziwe działanie Chrome’a. Niewątpliwie. Prace nad zwiększeniem wydajności testów przeglądarek zasługują na pochwałę, pytanie tylko, czy jeszcze można im wierzyć? W sytuacji gdy większość testów wspieranych lub rozwijanych jest przez takie firmy jak Google, Apple czy Microsoft, trudno nie podejrzewać, czy działają oni zupełnie fair.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)