Google potwierdza Flasha w Androidzie

Google potwierdza Flasha w Androidzie

28.04.2010 14:42

Andy Rubin z Google potwierdził wcześniejsze wiadomości, że kolejna wersja systemu Android będzie obsługiwać technologię Flash.

Android 2.2 Froyo („Mrożony Jogurt”) będzie zapewne bazował na jądrze Linuksa w wersji 2.6.32. Pojawi się radio FM, lepsza obsługa ekranu dotykowego, pełen dostęp do bibliotek OpenGL ES 2.0, a także możliwość korzystania z technologii Flash. O tym ostatnim poinformował w wywiadzie dla New York Times Andy Rubin z Google. Niestety nie wiadomo, czy Flash pojawi się we wszystkich telefonach z zainstalowanym Androidem. Wcześniej informację na temat wprowadzenia technologii do systemu podał Shantanu Narayen z Adobe.

Zdaniem Rubina użytkownicy smartfonów z Androidem będą mogli wkrótce cieszyć się szerokim dostępem do filmów, gier, animacji, edycji zdjęć i stron internetowych korzystających z technologii firmy Adobe. Flash Player 10.1 ma zostać wprowadzony do końca czerwca dla komputerów i być może telefonów. Jak informowaliśmy w połowie kwietnia, uruchomiono już listę mailingową związaną z udostępnieniem wersji beta Flash Playera dla Androida. Zarówno Google jak i Adobe liczą na to, że ich porozumienie w sprawie technologii przyciągnie licznych klientów. Zupełnie inną politykę prowadzi Apple, producent telefonów iPhone, który zdecydował o niedopuszczeniu Flasha do swoich produktów. Steve Jobs, szef firmy, oskarża Adobe o wprowadzanie na rynek niedopracowanych, zamkniętych i nadmiernie drenujących baterię rozwiązań.

Decyzja firmy Google o współpracy z Adobe nie oznacza automatycznie, że firma będzie stawiać wyłącznie na technologię Flash. Równolegle do niej prowadzone są prace nad HTML5, czyli alternatywnym rozwiązaniem. Nowa technologia ma być wprowadzona np. w systemie Chrome OS, nad którym pracuje Google. Aktualizacja oprogramowania Google dla smartfonów planowana jest najprawdopodobniej na lato tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)