Google pozywa rząd USA za faworyzowanie Microsoftu

Google pozywa rząd USA za faworyzowanie Microsoftu

02.11.2010 14:42

Google pozwał do sądu amerykański Departament Zasobów Wewnętrznych. Zdaniem firmy przedstawiciele resortu niezgodnie z prawem faworyzowali produkty Microsoftu.

Departament Zasobów Wewnętrznych to resort rządu Stanów Zjednoczonych, który zajmuje się między innymi zarządzaniem naturalnymi zasobami kraju. Według oskarżenia firmy Google, przedstawiciele resortu faworyzowali produkty Microsoftu, a szczególnie pakiet Business Productivity Online Suite. Chodzi o wymuszanie na współpracujących z Departamentem firmach korzystania ze wspomnianego pakietu. Zdaniem prawników firmy Google wymóg ten był zbyt restrykcyjny, zamknął bowiem możliwość korzystania z alternatywnych rozwiązań takich jak na przykład Google Apps.

Powodem wyboru przez Departament Business Productivity Online Suite miała być rozszerzona ochrona oferowana przez pakiet. Google dowodzi jednak, że produkt Microsoftu tak samo jak inne rozwiązania nie jest wolny od błędów. Nie jest więc idealnym narzędziem, jak argumentował Departament. Celem pozwu jest zmuszenie amerykańskiego resortu do zaakceptowania alternatywnych w stosunku do Microsoftu rozwiązań. Przy okazji Google stara się zwrócić uwagę, że większość administracji amerykańskiej zdominowana jest przez produkty firmy z Redmond.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)