Google prezentuje szkła kontaktowe dla diabetyków

Google prezentuje szkła kontaktowe dla diabetyków

Google prezentuje szkła kontaktowe dla diabetyków
Karolina Kowasz
17.01.2014 15:06

Nie przycichły jeszcze komentarze odnośnie wcześniejszego projektu Google, a już doszły nas wieści o kolejnym pomyśle – korporacja chwali się na swoim blogu testami soczewek kontaktowych dla osób z cukrzycą.

Obraz

Z punktu widzenia diabetyka, mierzenie poziomu cukru w wydzielinie łzowej za pomocą szkła kontaktowego, zamiast tradycyjnego nakłuwania, jest na pewno rewelacyjną alternatywą, tym bardziej, że badania nad stworzeniem takich czujników prowadzi się od wielu lat. Projekt Google'a wykorzystuje miniaturowy sensor glukozy, połączony z komunikującym się bezprzewodowo chipem. Obecnie w fazie testów jest prototyp, który potrafi zrobić odczyt co sekundę. Szkła mają ostrzegać swojego użytkownika o za niskim lub zbyt wysokim poziomie cukru za pomocą zapalających się w takich momentach LED-ów. Twórcy przyznają jednak, że ta technologia dopiero raczkuje i wymaga wiele pracy by stać się produktem, z którego mógłby korzystać przeciętny Kowalski.

Póki co nic nie wiadomo na temat ceny i możliwości kupna szkieł. Z dużym prawdopodobieństwem można jednak wróżyć im sukces, gdy tylko się pojawią na rynku. Niezależnie od faktu, że Google będzie mogło zbierać jeszcze więcej danych o swoich użytkownikach, są one szansą dla rosnącej cały czas grupy cukrzyków na bezbolesny, ciągły test poziomu glukozy, a więc na wygodniejsze i bezpieczniejsze życie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)