Google przygotowuje się do liftingu Kalendarza

Google przygotowuje się do liftingu Kalendarza

18.02.2010 11:26

Szykują się zmiany w Kalendarzu Google’a. Ta stosunkowo mało popularna usługa - przynajmniej, w porównaniu z Gmailem - przejdzie wkrótce lifting. Google chce poprawić wygląd aplikacji, być może wprowadzi także zmiany w niektórych funkcjach.

Google Calendar zaprojektowany jest przede wszystkim jako dodatek do poczty Gmail. Wspólnie oba produkty tworzą przydatną parę - zwłaszcza dla osób, którym zależy na dostępie do kalendarza z różnych komputerów. Google ma zamiar w najbliższym czasie nieco zmienić wygląd swojej usługi on-line - w każdym razie, tak wynika ze zrzutów ekranu, które przeciekły do Internetu. Poprawki dotyczyć będą przede wszystkim interfejsu użytkownika. Ma on wyglądać bardziej nowocześnie.

Dzięki poprawkom Google Calendar będzie bardziej podobny do pozostałych usług on-line oferowanych przez firmę z Mountain View. Zmieni się nieco układ lewego paska menu, rozbudowane zostaną takie funkcje jak Zadania, Moje kalendarze, jak również Inne kalendarze. Pojawi się także pasek ze strefami czasowymi, co może być przydatne dla osób często podróżujących po świecie. Odświeżone zostaną przyciski takie jak Plan dnia czy Lista zadań. Ma to upodobnić Google Calendar do Gmaila czy Google Docs.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy zmiany w wyglądzie kalendarza zostaną wprowadzone. Być może będzie miało to miejsce niebawem. Przykładowy zrzut ekranu prezentujący nowy interfejs można zobaczyć na stronach serwisu TechCrunch.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)