Google publikuje najpopularniejsze zapytania 2010 roku

Google publikuje najpopularniejsze zapytania 2010 roku

09.12.2010 16:39

W ramach Zeitgeist 2010 Google zamieścił najpopularniejsze zapytania. Dzięki nim dowiemy się, co najbardziej interesowało internautów w mijającym roku.

Zeitgeist 2010 (z jęz. niem.: "duch czasu") umożliwia przegląd najczęściej zadawanych pytań za pomocą wyszukiwarki Google. Jak informuje firma na swoim blogu, codziennie około 20% wyszukiwań dotyczy tematów, o które wcześniej jeszcze nie pytano. Polacy interesowali się w 2010 roku najbardziej takimi tematami jak Nasza Klasa, gry, Allegro czy YouTube. Najszybciej zaś zyskiwały na popularności farmerama, komixxy, grepolis, wolni farmerzy, vod - czyli tematyka związana z rozrywką. Wśród internautów popularnością cieszyły się też takie postaci jak Justin Bieber, Lech Kaczyński i Shakira.

Oprócz informacji na temat Polski możemy przeglądać najpopularniejsze zapytania na całym świecie. Google przygotował wykresy i mapę świata w HTML5. Za ich pomocą możemy przekonać się, czy mundial był rzeczywiście najważniejszym wydarzeniem dla Afryki, albo kto interesował się wyciekiem ropy w Zatoce Meksykańskiej. Dostępna jest również oś czasu, na której można sprawdzić, co interesowało internautów w danym miesiącu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)