Google reklamuje Chrome użytkownikom Microsoft Edge. Tym razem przesadzili

Kolejny etap wojny Edge i Chrome /Fot. Oskar Ziomek
Kolejny etap wojny Edge i Chrome /Fot. Oskar Ziomek
Arkadiusz Stando

05.06.2020 10:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google po raz kolejny nagina granice. Pomimo absolutnej dominacji na rynku przeglądarek, jeszcze mocniej namawia do korzystania z Chrome'a. Użytkownicy logujący się do Gmaila przez Microsoft Edge otrzymują nietypowy komunikat.

Google Chrome to absolutny lider w rankingu popularności przeglądarek. Według najnowszych statystyk (maj 2020 przez Statcounter), aż 68,36 proc. użytkowników komputerów osobistych korzysta właśnie z tej aplikacji. Konkurencja znajduje się daleko w tyle. Na drugim miejscu plasuje się Safari z zaledwie 9,39 proc. użytkowników.

Dalej kolejno mamy Firefox 8.91 proc., Microsoft Edge 4.41 proc., Internet Explorer 3 proc. i Operę 2.4 proc. Z tak kolosalną przewagą, Google powinien czuć się bezpieczny. Tymczasem wygląda na to, że reklamowanie Chrome trwa w najlepsze.

Google znowu narzuca się ze swoją przeglądarką, tym razem propozycję wciska w Gmailu

Za każdym razem, gdy zalogujemy się na nowym urządzeniu do konta Google, otrzymamy komunikat mailowy. Zazwyczaj jego treść powinna wyglądać mniej więcej w ten sposób: "Przed chwilą zalogowano się na Twoje konto Google z nowego urządzenia: OnePlus 3T. Wysłaliśmy tego e-maila, by upewnić się, że to Ty".

Obraz

Na ogół wygląda właśnie tak, ale jeśli zalogujecie się na nowym urządzeniu z poziomu przeglądarki Microsoft Edge, sprawa wygląda inaczej. Jak zauważył redaktor serwisu TechDows, w takim przypadku Google zachęca do pobrania przeglądarki Chrome. To już nawet nie jest polecanie, to po prostu bezczelna reklama.

/Fot. TechDows
/Fot. TechDows

Zamiast przycisku "Sprawdź aktywność", Google umieścił link do pobrania przeglądarki Chrome. W komunikacie powyżej znajdziemy natomiast opis "Wykorzystaj jak najlepiej możliwości Windows 10 z przeglądarką Chrome. Chrome jest szybką, prostą i bezpieczną przeglądarką stworzoną dla nowoczesnej sieci".

Już wcześniej Google sugerował użytkownikom Microsoft Edge przejście na przeglądarkę Chrome. Kiedy otwierali stronę wyszukiwarki Google, w prawej, górnej części ekranu ukazywał im się jeden z kilku możliwych komunikatów. W tym przypadku reklamowano Chrome w równie pochlebny sposób.

/Fot. TechDows
/Fot. TechDows

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (159)