Google (również) promuje HTML5

Google (również) promuje HTML5

23.06.2010 13:31

Firma Google jako druga - po Apple - uruchomiła stronę internetową promującą HTML5. Można już odwiedzać witrynę o nazwie HTML5ROCKS.

Na stronie HTML5ROCKS możemy nie tylko obejrzeć przykładowe funkcje dostępne w ramach standardu HTML5, ale również dowiedzieć się jak działają poszczególne znaczniki takie jak web sockets, format SVG, wyświetlanie kolumn czy dodawanie cieni do tekstu. Informacje udostępnione są w formie prezentacji stworzonej w HTML5. Google przygotował również przykładowy interfejs programowania aplikacji, w którym możemy przetestować nabyte wiadomości na temat standardu. Udostępniono też poradniki pokazujące krok po kroku jak korzystać z HTML5. Strona nie jest wprawdzie tak wizualnie dopracowana jak wcześniejszy pomysł firmy Apple, ale pozwala na zapoznanie się z nowym standardem, który ma wkrótce zmienić oblicze Internetu.

Na początku czerwca Apple uruchomił stronę internetową promującą HTML5 jako alternatywę dla Flasha. Użytkownik może nie tylko oglądać zamieszczone materiały, ale również - w ograniczony sposób - testować ich działanie. Dostępna jest ona tylko dla Safari, podczas gdy ze strony firmy Google można skorzystać z większości przeglądarek internetowych. Obie witryny mają za zadanie przekonać internautów do HTML5 jako nowego standardu do wyświetlania materiałów multimedialnych. Szczególnie zależy na tym firmie Apple, która otwarcie krytykuje Flasha za ociężałość i brak dostosowania do współczesnych realiów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)