Google rozszerza funkcję instalacji Chrome

Google rozszerza funkcję instalacji Chrome

09.08.2010 15:23

Google rozszerzył możliwość instalowania przeglądarki Chrome dla wielu kont w systemie Windows. Na razie tylko dla deweloperów.

Obecnie Chrome dostępny jest podczas instalacji dla pojedynczego użytkownika w systemie Windows. Oznacza to, że nie trzeba korzystać z trybu administratora do instalowania przeglądarki. Jeśli jednak chcemy udostępnić ją dla innych kont użytkowników w naszym komputerze, należy pobrać Pakiet Google. Programiści odpowiedzialni za rozwój programu chcą to zmienić. Chrome wprowadzi możliwość instalowania przeglądarki dla wielu użytkowników korzystających z tego samego komputera. Jak donosi blog Google Operating System, udostępniono już stronę z instalatorem. Za jego pomocą można zainstalować przeglądarkę automatycznie dla wszystkich użytkowników korzystających z komputera z systemem Windows. Być może niedługo będzie można go pobrać także z głównej strony przeglądarki internetowej firmy Google.

Instalator MSI umożliwia zainstalowanie najnowszych buildów Chrome w wersji dla deweloperów. W ten sposób Google chce pomóc programistom w korzystaniu z programu. Możliwe, że podobna funkcja zostanie wprowadzona także dla pozostałych użytkowników przeglądarki. Google pracuje również nad kolejnymi rozwiązaniami w swoim programie. Tydzień temu informowaliśmy o przygotowaniach do przeniesienia okna ustawień Chrome do kart, w których wyświetlane są strony internetowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)