Google rozszerza wyszukiwanie w Gmailu

19.08.2010 11:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google wprowadził nową funkcję do Gmaila, którą jest możliwość wyszukiwania materiałów z Google Docs czy Calendar. Dostępna jest na razie w formie testowej z poziomu Google Labs.

Google zaczynał od wyszukiwarki internetowej, ale w ramach rozwoju kolejnych usług stara się nie zaniedbywać podstawowego narzędzia. Do aplikacji testowych w Google Labs trafiła właśnie nowa funkcja umożliwiająca rozszerzenie możliwości wyszukiwania w poczcie Gmail. To Przeszukiwanie Aplikacji. Narzędzie, jak informuje Google, rozszerza wyszukiwanie o wyniki z Dokumentów i Witryn Google. Dotychczas z poziomu Gmaila można było jedynie wyszukiwać otrzymane wiadomości lub korzystać z ogólnej wyszukiwarki. Przeszukiwanie Aplikacji znacznie rozszerza możliwości poczty firmy Google.

Narzędzie poza wyszukiwaniem dokumentów czy innych materiałów z poziomu Gmaila oferuje również możliwość podpowiedzi wyników. Przeszukiwanie Aplikacji można uruchomić z poziomu Google Labs. To kolejne już zmiany wprowadzone w Gmailu w ostatnim czasie. Tydzień temu informowaliśmy o wdrożeniu przez firmę Google nowego interfejsu i bardziej zaawansowanych funkcji związanych z obsługą kontaktów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)