Google spełnia obietnice z I/O. Nowości w becie mobilnego Chrome'a

Google spełnia obietnice z I/O. Nowości w becie mobilnego Chrome'a

Google spełnia obietnice z I/O. Nowości w becie mobilnego Chrome'a
04.08.2015 16:16

Pojawiła się nowa wersja beta mobilnej przeglądarki Google Chrome. W dużej części jest ona realizacją zapowiedzi, które miały miejsce jeszcze podczas majowej konferencji Google. Nie ma oczywiście gwarancji, że wszystkie nowości pojawią się w stabilnym wydaniu, są jednak one na tyle istotne, że warto im się przyjrzeć już dziś.

Jedna z najistotniejszych nowych funkcji zainteresuje zarówno programistów, jak i użytkowników. Chodzi bowiem o integrację przeglądarki, czy też sposobu w jaki wyświetla ona konkretne strony, z androidowymi aplikacjami. Funkcja nazwana Custom Tabs pozwala twórcom programów na dostosowywanie wyglądu nie tylko strony, ale także w pewnym stopniu interfejsu przeglądarki, do wzornictwa zastosowanego w aplikacji.

Źródło: 9to5google.com
Źródło: 9to5google.com

Dotychczas otwieranie linków z aplikacji sprowadzało się do uruchomienia przeglądarki i wyświetlenia w niej standardowej mobilnej witryny lub do wykorzystania silnika przeglądarki i renderowania wewnątrz aplikacji, co było często niewygodne z powodu utrudnionej nawigacji. Custom Tabs ma dać twórcom możliwość połączenia zalet obu tych rozwiązań, czyli wykorzystać interfejs Chrome'a, który wizualnie będzie kojarzył się aplikacją.

Kolejną istotną nowością jest możliwość kontrolowania dźwięku z poszczególnych kart z poziomu belki androidowych powiadomień. W przyszłości takie rozwiązanie ma dać użytkownikom większą kontrolę nad dźwiękami odtwarzanymi w przeglądarce oraz możliwość odsłuchiwania plików audio ze stron podczas korzystania z innych aplikacji. W aktualnym stadium rozwoju funkcja ta jeszcze szwankuje i wyłącza się w momencie przełączenia się pomiędzy aplikacjami, niemniej zapowiada się na bardzo wygodne rozwiązanie.

Obraz

Kosmetycznych poprawek doczekały się ponadto zakładki, zgodnie z zapowiedziami z konferencji I/O udoskonalono automatyczne uzupełnianie formularzy oraz załatano kilka błędów. Wersję beta przeglądarki Google Chrome można pobrać z oficjalnego sklepu. Zastrzegamy jednak, że nie jest to stabilna wersja oprogramowania i testować aplikację można na własną odpowiedzialność.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)