Google+ — społecznościowy Google w fazie testów

Google+ — społecznościowy Google w fazie testów

29.06.2011 14:25, aktualizacja: 29.06.2011 15:24

Firma Google po raz kolejny zaprezentowała swoją odpowiedź na popularność portali społecznościowych — Google+. Jest to warstwa społecznościowa, która łączy usługi firmy Google w jedną ogromną sieć.

Zamknięte testy Google+ zostały w końcu, po wielu opóźnieniach, rozpoczęte. Google+ jest efektem roku prac zespołu, którym kierował Vic Gundotra, i stanowi odpowiedź firmy z Mountain View na Facebooka. Dzięki nowemu paskowi nawigacji na stronach usług firmy Google nowa warstwa społecznościowa będzie wszechobecna. Na czarnym pasku będą pojawiać się powiadomienia (podobnie jak na pasku Facebooka), odnośniki do profilu Google+ i skróty umożliwiające dzielenie się stronami ze znajomymi. Strumień informacji z Google+ również przypomina Facebookową ścianę. Google+ umożliwia również tworzenie kręgów znajomych, dzięki czemu różnym grupom można udostępniać różne treści. W połączeniu z przyciskiem „+1” nowa usługa może stanowić potężną broń na rynku portali społecznościowych. Pozostaje mieć nadzieję, że Google+ nie podzieli losu Buzz, który poległ w walce z Twitterem, Wave czy Orkuta.

Google+ trafi również na urządzenia mobilne. Pionierem będzie oczywiście Android, dla którego aplikacja obsługiwać będzie Strumienie informacji, Kręgi znajomych i Iskry (kanały tematyczne).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)