Google Stadia wreszcie dostępna w rozdzielczości 4K w Google Chrome

Strumieniowanie gier w Google Stadia w rozdzielczości 4K jest teraz możliwe w przeglądarce Google Chrome, fot. Olly Curtis/Future Publishing via Getty Images
Strumieniowanie gier w Google Stadia w rozdzielczości 4K jest teraz możliwe w przeglądarce Google Chrome, fot. Olly Curtis/Future Publishing via Getty Images

06.03.2020 14:25, aktual.: 06.03.2020 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Stadia to ciekawy pomysł na granie, aczkolwiek w momencie premiery usługi, trapiło ją wiele ograniczeń. Począwszy od małej liczby gier, po wysoki poziom opóźnień i input lagu, a skończywszy na ograniczeniu dostępu do rozdzielczości 4K wyłącznie dla przystawki Chromecast Ultra. Są jednak teraz dobre wieści – ten ostatni problem został właśnie wyeliminowany.

Jak donosi portal 9to5Google wybrani użytkownicy Google Stadia zaczynają otrzymywać możliwość strumieniowania gier w rozdzielczości 4K (3840&times2160). Wydaje się, że Google wprowadza nową funkcjonalność stopniowo i nie każdy jeszcze może z niej skorzystać.

Aby cieszyć się rozgrywką w 4K Ultra HD i – tam, gdzie jest dostępny – HDR-em, należy dysponować przepustowością internetu powyżej 35 Mbps. To o 10 Mbps więcej niż w przypadku Netflixa w 4K. Oprócz tego Google wymaga subskrypcji Stadia Pro, która kosztuje 9,99 dolara miesięcznie. Niestety usługa nie jest jeszcze dostępna w Polsce.

Teraz zagrasz w chmurze Google Stadia w 4K Ultra HD

Gry, w które można zagrać w rozdzielczości 4K, wypatrzone przez użytkowników Reddita to między innymi Assassin's Creed Odyssey, Mortal Kombat 11 i Grid. Szczególnie interesującym przypadkiem jest MK11, gdyż rozgrywka przez strumieniowanie w 4K i 60 FPS jednocześnie wydaje się dużym wyzwaniem.

Interesujące jest jednak to, czy na poprawę jakości obrazu, np. przez supersampling będą mogli liczyć posiadacze ekranów o niższej niż 4K rozdzielczości. Niewiadomą jest na razie także to, czy tę jakość zapewni nowy Microsoft Edge, który korzysta również z silnika Chromium.

Niedawno Google zaczęło wprowadzać dostęp do usługi także na smartfonach firm Samsung, Asus i Razer. Poprzednio można było grać na Stadii jedynie na Pixelach. Firma w najbliższym czasie ma również udostępnić darmową wersję platformy, a także opcję prowadzenia transmisji na YouTube.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)