Google stawia na mobilność: nowe Zdjęcia, Portfel, dzielony ekran w Androidzie

Google stawia na mobilność: nowe Zdjęcia, Portfel, dzielony ekran w Androidzie

Google stawia na mobilność: nowe Zdjęcia, Portfel, dzielony ekran w Androidzie
11.12.2015 17:07, aktualizacja: 11.12.2015 17:23

Dział mobilny Google nie próżnuje. Wczoraj informowaliśmy o istotnych nowościach w Dysku Google, zarówno w jego oficjalnej aplikacji, jak i wersji przeglądarkowej, a już kolejne zmiany nastąpiły w oficjalnych aplikacjach Google. Dostępna jest już istotna aktualizacja Zdjęć Google, ponadto mała rewolucja czeka także amerykańskich użytkowników Portfela Google

Współdzielone albumy w Zdjęciach Google

Obraz

Istotna nowość, która bezpośrednio przekłada się na zwiększenie funkcjonalności, dotyczy możliwości tworzenia nowego typu albumów. Za pomocą oficjalnej aplikacji Google do zarządzania zdjęciami, można już bowiem tworzyć foldery, które następnie w prosty sposób mogą zostać udostępnione innym użytkownikom usług Google

Nowość jest dostępna zarówno na aplikacjach mobilnych przeznaczonych na Androida i iOS-a, jak i w przeglądarce. Po wybraniu widoku zaznaczania zdjęć, w menu udostępniania pojawia się nowy przycisk umożliwiający dodanie zdjęć do współdzielonego albumu. Po jego utworzeniu, link do folderu zostaje automatycznie skopiowany do schowka, może także zostać z tego poziomu wysłany za pomocą Gmaila czy komunikatora Hangouts. Aby zyskać dostęp do współdzielonego albumu wystarczy, że adresat przyjmie zaproszenie. Wówczas on także może dodawać do albumu fotografie, tworząc w ten sposób wspólną kolekcję. Nową wersję Zdjęć Google można pobrać z naszej bazy programów.

Przelewy na numer telefonu

Obraz

Kolejna aktualizacja także dotyczy aplikacji mobilnej usługi Google, która jednak pozostaje przydatna w zasadzie tylko w USA. Chodzi o Portfel Google, który ma stanowić konkurencję dla takich mobilnych usług finansowych, jak nachodzące Apple Pay czy Samsung Pay. Nikogo nie zaskakuje już możliwość dokonywania za pomocą smartfona transakcji bezgotówkowych, Google postanowiło zatem w nowej aktualizacji położyć nacisk na inny aspekt mobilnego zarządzania pieniędzmi.

Nowa wersja Google Wallet pozwala bowiem na transfer środków do osób, których numer telefonu nadawca posiada zapisane na smartfonowej liście kontaktów. Dotychczas możliwa była podobna funkcja, jednak aby przekazać komuś pieniądze konieczne było posiadanie jego adresu e-mail. Proces jest więc teraz znacznie wygodniejszy i szybszy, a dodatkowo zabezpieczony przez mechanizmy Google Wallet. Niestety, nie zapowiada się na to, aby podobne funkcje miały w najbliższym czasie trafić do Polski.

Wielozadaniowość na dzielonym ekranie

Obraz

W Google trwają także intensywne prace nad rozwijaniem oprogramowania dla tabletu Pixel C. Jak bowiem wynika z sesji AMA w serwisie Reddit z udziałem Andrew Bowersa z Google, Android w niezmodyfikowanej wersji będzie w przyszłości posiadał możliwość dzielenia ekranu.

Nie wiadomo jeszcze czy będzie to zrealizowane w sposób, jaki znamy z Windowsa 8, a który bardzo dobrze sprawdzał się właśnie na tabletach. Możliwe jest tam dzielenie ekranu horyzontalnie oraz zmieniane wielkości powierzchni, jaką ma zajmować jedna z aplikacji. Nie jest także jasne kiedy aktualizacja trafi na Pixela C, a od tego do wygodnego dzielenia ekranu w innych urządzeniach z niezmodyfikowanym Androidem jeszcze daleka droga.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)