Google szuka deweloperów, wydaje Instant Preview na iOS

31.01.2011 12:06

Google poszukuje nowych deweloperów, którzy zajęliby się tworzeniem aplikacji do Android Marketu. Firma zaczęła też wprowadzać Instant Preview dla systemu iOS.

Na temat planów firmy Google pisze Wall Street Journal. Zdaniem dziennika, firma przygotowuje się do bardziej agresywnej konkurencji z App Store. Ostatnio w e-sklepie Apple’a padł rekord 10 mld pobrań aplikacji na iOS. Android Marketowi daleko jeszcze do takiego wyniku, podobnie jak do liczby programów i gier, które oferuje App Store. Jest o co walczyć, rynek aplikacji dla smartfonów będzie warty w tym roku około 15 mld dolarów. Chodzi tutaj nie tylko o sprzedaż samych programów, ale również reklamy czy mikropłatności wewnątrz aplikacji i subskrypcje. Na razie liderem jest App Store, ale konkurencja nie próżnuje.

Google jak dotąd nie potwierdził planów dotyczących zwiększenia liczby deweloperów. Firma oferuje obecnie około 20 własnych aplikacji dla Androida. Google jednak nie rozwija programów i usług przeznaczonych jedynie dla własnego systemu. Właśnie zaczęto wprowadzać Instant Preview w wyszukiwarce dla iOS. Przypomnijmy, że jest to funkcja umożliwiająca uzyskiwanie wyników wyszukiwania w trakcie wpisywania zapytania. Instant Preview został wprowadzony dla desktopowego wydania Google w listopadzie zeszłego roku, teraz zaś będą mogli z niego korzystać użytkownicy systemu firmy Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)