Google Takeout - pobierz wszystkie swoje dane

Google Takeout - pobierz wszystkie swoje dane

01.07.2011 14:45

Pojawiła się nowa usługa, która może zainteresować użytkowników Google Apps. Za pomocą Google Takeout możemy ściągnąć kopie naszych danych przechowywanych w aplikacjach firmy z Mountain View.

Pomysł jest bardzo prosty. Osoby korzystające z takich usług jak Google Docs, Picasa czy kalendarza mogą chcieć przechowywać swoje dane również w pamięci komputera. Na przykład kontakty z Gmaila, fotografie albo nawet wiadomości przesyłane za pomocą Buzza. Większość aplikacji firmy Google umożliwia takie rozwiązanie, jednak osobno - ściąganie więc danych z różnych usług zajęłoby sporo czasu. Google Takeout pozwala na pobranie za jednym zamachem wszystkich danych, które przechowujemy na koncie.

Obecnie z Google Takeout możemy pobrać dane takich usług jak Buzz, Kontakty i Circles, Picasa, a także ustawienia profilu. Użytkownik może ściągnąć wszystkie pliki jednocześnie, bądź wybrać usługę, która najbardziej go interesuje. Dodatkowo Google Takeout zapisuje historię pobrań. Z okazji udostępnienia usługi Google udostępnił zabawny klip wideo, w którym członkowie fikcyjnego Frontu Wyzwolenia Danych opowiadają o nowej usłudze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)