Google Talk dla Androida z chatem wideo

Google Talk dla Androida z chatem wideo

29.04.2011 12:04, aktualizacja: 29.04.2011 12:48

Google pozazdrościł aplikacji FaceTime znanej z iOS firmy Apple. Wprowadza rozszerzoną wersję narzędzia do chatów wideo - Google Talk dla Androida.

Użytkownicy smartfonów z Androidem mają do wyboru całą gamę aplikacji przeznaczonych do prowadzenia chatów, takich jak Skype, Qik czy Fring. Po co Google chce zrobić jeszcze jeden program? Firma z Mountain View zapatrzyła się na aplikację FaceTime dla iOS, która oprócz funkcji komunikatora oferuje głęboką integrację z systemem. Czymś podobnym ma być Google Talk dla Androida. Rozbudowana aplikacja jest właśnie wprowadzana do smartfonów Nexus S. Umożliwi rozmowy wideo nie tylko z użytkownikami innych telefonów, ale również z poziomu komputera. Dzięki integracji z systemem Android, użytkownicy mogą przesyłać i odtwarzać klipy wideo z YouTube czy łączyć się z osobami zapisanymi w książce adresowej.

W odróżnieniu od FaceTime firmy Apple, z Google Talk będą mogli korzystać także użytkownicy urządzeń bez kamery umożliwiającej chat wideo. Jak widać na klipie reklamującym nową usługę, obok kontaktów w książce adresowej widoczna będzie ikona informująca użytkownika, czy dana osoba ma możliwość prowadzenia rozmowy wideo, czy też jedynie audio. Rozbudowany Google Talk dostępny będzie dla Androida w wersji minimum 2.3. W najbliższych tygodniach pojawi się też wydanie dla tabletów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)