Google+ teraz także dla iPadów i iPodów touch

09.08.2011 14:19

Ukazała się aktualizacja aplikacji umożliwiającej korzystanie z Google+ w takich urządzeniach jak iPad, iPod touch czy iPhone.

Wcześniej z Google+ w wersji dla iOS można było korzystać jedynie w smartfonach iPhone. Obecnie usługa dostępna jest również dla iPadów i iPodów touch, jednak Google nie pokusił się jeszcze o wprowadzenie natywnego interfejsu dla tabletów firmy Apple. Zapewne będzie to miało miejsce w kolejnej aktualizacji programu. Do aplikacji wprowadzono też sporo nowości takich jak między innymi obsługa grupowych wiadomości czy powiadomień dla grup Circle. Pojawiły się też poprawki wykrytych wcześniej błędów, a także szybsze działanie aplikacji. Nie jest ona jednak obecnie dostępna dla iOS 5.

Google doskonale zdaje sobie sprawę, że sukces jego usługi społecznościowej będzie zależeć od integracji z urządzeniami mobilnymi. Stąd też aktualizacja aplikacji dla iOS, a także dla Androida. Jak dotąd nie wiadomo natomiast, kiedy ukaże się dla Windows Phone 7. Ciekawe jest też, jak dalej będzie przebiegać współpraca Google+ z tabletami i smartfonami. Apple niedawno wprowadził głębszą integrację swojego systemu z Twitterem, Microsoft stawia natomiast na Facebooka. Być może w kolejnych wydaniach Androida Google+ będzie coraz bardziej obecny?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)