Google testuje podgląd Google Maps w Gmailu

Google testuje podgląd Google Maps w Gmailu

08.06.2010 17:04

Google wprowadził możliwość podglądu map bezpośrednio w poczcie Gmail. Na razie usługa znajduje się w fazie eksperymentalnej.

Podgląd Map Google w poczcie dostępny jest z poziomu Laboratorium Gmaila w Ustawieniach. Pozwala on na korzystanie z usługi Google Maps w poczcie - wystarczy, że usługa znajdzie w e-mailu konkretny adres, a obok zostanie wyświetlona mapa wizualizująca tę lokalizację. Obecnie usługa dostępna jest dostępna tylko dla adresów pocztowych ze Stanów Zjednoczonych, ale wkrótce ma się to zmienić. Jak poinformował Mark Knichel na blogu firmy, podgląd działa również w usłudze społecznościowej Google Buzz - po wklejeniu linka do Google Maps pojawia się miniaturowa mapka. W Laboratorium Gmaila można od jakiegoś czasu uruchomić podobne usługi jak podgląd materiałów z Flickra, Picasa Web, Yelp, Google Voice czy Google Docs. Natomiast możliwość oglądania materiałów z serwisu YouTube dostępna jest dla Gmaila domyślnie.

Firma Google co jakiś czas wprowadza kolejne zmiany w swojej poczcie. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o planowanych zmianach dotyczących widoku listy przychodzących e-maili. Możliwe, że popularny widok konwersacji będzie opcjonalny, a pojawi się standardowy układ poczty znany z innych usług pocztowych. Wcześniej, na początku kwietnia, Google wprowadził do Laboratorium Gmaila nowe usługi - podgląd wiadomości oraz zagnieżdżone etykiety.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)